2303T-1032-N
Manufacturer:
RAF
Part Number:
2303T-1032-N
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX STANDOFFNO FINISH - NYLON1/2
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.406" (10.32mm)
Color :
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.500" (12.70mm) 1/2" Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.406" (10.32mm)