1155-4-AL-9
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1155-4-AL-9
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACERALODINE 12005/16 RD
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Color :
Diameter - Inside :
0.115" (2.92mm)
Diameter - Outside :
0.313" (7.94mm)
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.250" (6.35mm) 1/4"