3546T-C-256-B
Manufacturer:
RAF
Part Number:
3546T-C-256-B
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SWAGE STANDOFFPLAIN BRASS1/4
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.219" (5.56mm) 7/32"
Color :
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
0.354" (8.99mm)