1561T-D-3-SS
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1561T-D-3-SS
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SWAGE SPACERPLAIN STAINLESS
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.156" (3.96mm) 5/32"
Color :
Diameter - Inside :
0.101" (2.57mm)
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
0.321" (8.15mm)