3239-18-1-0500-004-1-TS
Part Number:
3239-18-1-0500-004-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG RED 250'
In Stock:
2
Conductor Strand :
34/0.0071"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.098" (2.48mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.025" (0.63mm)
Jacket Color :
Red
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Voltage :
3000V
Wire Gauge :
18 AWG