3135-16-1-0500-005-1-TS
Part Number:
3135-16-1-0500-005-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG BLU 250'
In Stock:
4
Conductor Strand :
26/0.0100"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.119" (3.02mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Jacket Color :
Blue
Operating Temperature :
-30°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
16 AWG