3135-16-1-0500-006-1-TS
Part Number:
3135-16-1-0500-006-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG BRN 250'
In Stock:
2
Conductor Strand :
26/0.0100"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.119" (3.02mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.031" (0.80mm)
Jacket Color :
Brown
Operating Temperature :
-30°C ~ 200°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage :
600V
Wire Gauge :
16 AWG