3099-18-1-0500-011-1-TS
Part Number:
3099-18-1-0500-011-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG GRN/YEL 250'
In Stock:
3
Conductor Strand :
34/0.0071"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.112" (2.84mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.031" (0.80mm)
Jacket Color :
Green, Yellow
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG