3132-20-1-0500-003-1-TS
Part Number:
3132-20-1-0500-003-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG YEL 250'
In Stock:
1
Conductor Strand :
21/0.0071"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.071" (1.80mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Yellow
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG