3594-D-632-AL
Manufacturer:
RAF
Part Number:
3594-D-632-AL
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SWAGE STANDOFFPLAIN ALUMINUM
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
1.250" (31.75mm) 1 1/4"
Color :
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.313" (7.94mm) Hex
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
1.415" (35.94mm)