3239-16-1-0500-007-1-TS
Part Number:
3239-16-1-0500-007-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG GRN 50'
In Stock:
11
Conductor Strand :
26/0.0100"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.110" (2.79mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.025" (0.63mm)
Jacket Color :
Green
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Voltage :
3000V
Wire Gauge :
16 AWG