1332-24-1-0500-005-1-TS
Manufacturer:
CnC Tech
Part Number:
1332-24-1-0500-005-1-TS
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 100'
In Stock:
4
Manufacturer :
CnC Tech
Category :
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/0.0050"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.049" (1.24mm)
Jacket (Insulation) Material :
Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.013" (0.33mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
-80°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 1332
Voltage :
300V
Wire Gauge :
24 AWG