3122-20-1-0500-004-1-TS
Part Number:
3122-20-1-0500-004-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100'
In Stock:
7
Conductor Strand :
7/0.0126"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.083" (2.11mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Red
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
-50°C ~ 200°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG