1488T-10-B
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1488T-10-B
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SPACERPLAIN BRASS3/4 HEX X 1
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.344" (8.74mm) 11/32"
Color :
Diameter - Inside :
0.192" (4.88mm)
Diameter - Outside :
0.750" (19.05mm) 3/4" Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.344" (8.73mm)