3122-16-1-0500-007-1-TS
Part Number:
3122-16-1-0500-007-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG 300V GRN 50'
In Stock:
1
Conductor Strand :
7/0.0197"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.106" (2.69mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Green
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-50°C ~ 200°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
16 AWG