1330-26-1-0500-005-1-TS
Part Number:
1330-26-1-0500-005-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG BLU 50'
In Stock:
5
Conductor Strand :
7/0.0063"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.061" (1.55mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.020" (0.51mm)
Jacket Color :
Blue
Operating Temperature :
-80°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 1330
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG