3580T-B-1032-SS
Manufacturer:
RAF
Part Number:
3580T-B-1032-SS
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SWAGE STANDOFFPLAIN STAINLES
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.406" (10.32mm)
Color :
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.313" (7.94mm) Hex
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
0.511" (12.97mm)