3099-16-1-0500-008-1-TS
Part Number:
3099-16-1-0500-008-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG 300V ORN 50'
In Stock:
10
Conductor Strand :
26/0.0100"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.126" (3.20mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.031" (0.80mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
16 AWG