3239-22-1-0500-011-1-TS
Manufacturer:
CnC Tech
Part Number:
3239-22-1-0500-011-1-TS
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG GRN/YEL 100'
In Stock:
15
Manufacturer :
CnC Tech
Category :
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
17/0.0063"
Features :
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Diameter :
0.080" (2.03mm)
Jacket (Insulation) Material :
Silicone Rubber
Jacket (Insulation) Thickness :
0.025" (0.63mm)
Jacket Color :
Green, Yellow
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
UL Style 3239
Voltage :
3000V
Wire Gauge :
22 AWG