3754-E-256-SS
Manufacturer:
RAF
Part Number:
3754-E-256-SS
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SWAGE STANDOFFPLAIN STAINLES
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.375" (9.53mm) 3/8"
Color :
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.188" (4.78mm) 3/16" Hex
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
0.605" (15.37mm)