3122-18-1-0500-010-1-TS
Part Number:
3122-18-1-0500-010-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG 300V VIO 50'
In Stock:
5
Conductor Strand :
7/0.0157"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.095" (2.41mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Violet
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-50°C ~ 200°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG