3132-22-1-0500-010-1-TS
Part Number:
3132-22-1-0500-010-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG VIO 100'
In Stock:
6
Conductor Strand :
17/0.0063"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.063" (1.60mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Violet
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage :
300V
Wire Gauge :
22 AWG