10064-32-1-0500-005-1-TS
Part Number:
10064-32-1-0500-005-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLU 100'
In Stock:
13
Conductor Strand :
7/0.0031"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0027" (0.069mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
-80°C ~ 105°C
Voltage :
30V
Wire Gauge :
32 AWG