10982-20-1-2000-002-1-TD
Part Number:
10982-20-1-2000-002-1-TD
Description:
HOOK-UP SOLID 20AWG WHT 100'
In Stock:
11
Jacket (Insulation) Diameter :
0.071" (1.80mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
White
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 80°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG