1569-24-1-0500-006-1-TS
Part Number:
1569-24-1-0500-006-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG BRN 100'
In Stock:
11
Conductor Strand :
11/0.0063"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Brown
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage :
300V
Wire Gauge :
24 AWG