1430-25-SS
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1430-25-SS
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SPACERPLAIN STAINLESS STEEL1
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.563" (14.30mm) 9/16"
Color :
Diameter - Inside :
0.252" (6.40mm)
Diameter - Outside :
0.500" (12.70mm) 1/2" Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.563" (14.29mm)