3135-18-1-0500-004-1-TS
Part Number:
3135-18-1-0500-004-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG RED 25'
In Stock:
8
Conductor Strand :
7/0.0157"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.107" (2.72mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Jacket Color :
Red
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG