1672-22-1-0500-010-1-TS
Part Number:
1672-22-1-0500-010-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG VIOLET 50'
In Stock:
7
Conductor Strand :
17/0.0063"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.098" (2.48mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Violet
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
22 AWG