11047-24-1-0500-004-1-TS
Part Number:
11047-24-1-0500-004-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG RED 50'
In Stock:
15
Conductor Strand :
11/0.0063"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.009" (0.23mm)
Jacket Color :
Red
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG