10064-32-1-0500-007-1-TS
Manufacturer:
CnC Tech
Part Number:
10064-32-1-0500-007-1-TS
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Description:
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GRN 50'
In Stock:
13
Manufacturer :
CnC Tech
Category :
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
7/0.0031"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Material :
Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0027" (0.069mm)
Jacket Color :
Green
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-80°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 10064
Voltage :
30V
Wire Gauge :
32 AWG