10368-28-1-0500-002-1-TS
Part Number:
10368-28-1-0500-002-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 28AWG 300V WHT 50'
In Stock:
3
Conductor Strand :
7/0.0050"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.036" (0.91mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Jacket Color :
White
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
28 AWG