11047-18-1-0500-005-1-TS
Part Number:
11047-18-1-0500-005-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG BLU 25'
In Stock:
3
Conductor Strand :
34/0.0071"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.081" (2.06mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.009" (0.23mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG