10368-30-1-0500-005-1-TS
Part Number:
10368-30-1-0500-005-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BLU 50'
In Stock:
6
Conductor Strand :
7/0.0039"
Features :
Oil Resistant
Jacket (Insulation) Diameter :
0.033" (0.84mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.010" (0.25mm)
Jacket Color :
Blue
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Ratings :
UL Style 10368
Voltage :
300V
Wire Gauge :
30 AWG