3132-18-1-0500-005-1-TS
Part Number:
3132-18-1-0500-005-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLU 25'
In Stock:
6
Conductor Strand :
34/0.0071"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.079" (2.01mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG