3132-24-1-0500-003-1-TS
Part Number:
3132-24-1-0500-003-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG 300V YEL 50'
In Stock:
9
Conductor Strand :
11/0.0063"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Yellow
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Voltage :
300V
Wire Gauge :
24 AWG