1543-C-6-B-14
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1543-C-6-B-14
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SWAGE SPACERBRIGHT TIN OVE
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.875" (22.23mm) 7/8"
Color :
Diameter - Inside :
0.140" (3.56mm)
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
1.010" (25.65mm)