1192-10-B-27
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1192-10-B-27
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACERELECTRO TIN SOLDER(6
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.625" (15.88mm) 5/8"
Color :
Diameter - Inside :
0.192" (4.88mm)
Diameter - Outside :
0.375" (9.53mm)
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.625" (15.88mm)