1140-6-AL-22
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1140-6-AL-22
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACERCLEAR ANODIZE1/4 RD
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
1.250" (31.75mm) 1 1/4"
Color :
Clear
Diameter - Inside :
0.140" (3.56mm)
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
1.250" (31.75mm) 1 1/4"