1430-26-1-0500-008-1-TS
Part Number:
1430-26-1-0500-008-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG 300V ORN 50'
In Stock:
10
Conductor Strand :
7/0.0063"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.052" (1.32mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
26 AWG