3135-22-1-0500-001-1-TS
Manufacturer:
CnC Tech
Part Number:
3135-22-1-0500-001-1-TS
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 25'
In Stock:
16
Manufacturer :
CnC Tech
Category :
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
17/0.0063"
Features :
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Diameter :
0.091" (2.31mm)
Jacket (Insulation) Material :
Silicone Rubber
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Jacket Color :
Black
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 3135
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG