1125-6-B-14
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1125-6-B-14
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACERBRIGHT TIN OVER COPP
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.313" (7.94mm)
Color :
Diameter - Inside :
0.140" (3.56mm)
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.313" (7.94mm)