1672-20-1-0500-007-1-TS
Part Number:
1672-20-1-0500-007-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG 300V GRN 25'
In Stock:
21
Conductor Strand :
21/0.0071"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.110" (2.79mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Green
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG