3132-20-1-2000-007-1-TD
Part Number:
3132-20-1-2000-007-1-TD
Description:
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V GRN 25'
In Stock:
16
Conductor Strand :
Solid
Jacket (Insulation) Diameter :
0.063" (1.60mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Green
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG