1505-50-SS
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1505-50-SS
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SPACERPLAIN STAINLESS STEEL3
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
1.375" (34.93mm) 1 3/8"
Color :
Diameter - Inside :
0.505" (12.83mm)
Diameter - Outside :
0.750" (19.05mm) 3/4" Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
1.375" (34.93mm)