1456-25-AL
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1456-25-AL
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SPACERPLAIN ALUMINUM5/8 HEX
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Color :
Diameter - Inside :
0.252" (6.40mm)
Diameter - Outside :
0.625" (15.88mm) Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.250" (6.35mm) 1/4"