1248-25-B-16
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1248-25-B-16
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACERELECTRO TIN5/8 RD X
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Color :
Diameter - Inside :
0.252" (6.40mm)
Diameter - Outside :
0.625" (15.88mm)
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.250" (6.35mm) 1/4"