1501-38-AL
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1501-38-AL
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SPACERPLAIN ALUMINUM3/4 HEX
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
1.125" (28.58mm) 1 1/8"
Color :
Diameter - Inside :
0.380" (9.65mm)
Diameter - Outside :
0.750" (19.05mm) 3/4" Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
1.125" (28.58mm) 1 1/8"