1154-4-B-16
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1154-4-B-16
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACERELECTRO TIN5/16 RD X
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.188" (4.78mm) 3/16"
Color :
Diameter - Inside :
0.115" (2.92mm)
Diameter - Outside :
0.313" (7.94mm)
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.188" (4.76mm)