1153A-4-SS-20
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1153A-4-SS-20
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACERPASSIVATE5/16 RD X 3
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.094" (2.38mm)
Color :
Diameter - Inside :
0.115" (2.92mm)
Diameter - Outside :
0.313" (7.94mm)
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.094" (2.38mm)