1497T-38-S
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1497T-38-S
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SPACERPLAIN STEEL3/4 HEX X 2
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.906" (23.01mm) 29/32"
Color :
Diameter - Inside :
0.380" (9.65mm)
Diameter - Outside :
0.750" (19.05mm) 3/4" Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.906" (23.00mm)